Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | CИСТЕМА ПІКЛУВАННЯ ПРО ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

CИСТЕМА ПІКЛУВАННЯ ПРО ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

А. П. Лантух, М. С. Мирошниченко, Н. П. Бойко
Національний фармацевтичний університет, Харків,

Національний медичний університет, Харків
E-mail: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Піклування – це правова форма захисту особистих, майнових прав та інтересів громадян. Однією з форм піклування про людей похилого віку, що не здатні в повній мірі здійснити свої права та виконувати свої обов’язки у зв’язку зі станом свого здоров’я, є будинки-інтернати. Будинки-інтернати для престарілих та інвалідів надають медичне обслуговування, здійснюють цілий комплекс заходів реабілітаційного характеру, наприклад, трудову терапію, часткову трудову зайнятість, організацію дозвілля.
За соціологічними дослідженнями самотні люди складають 48,8% мешканців будинків-інтернатів. Третина самотніх у нашому суспільстві – це люди старші 60 років і значний відсоток серед них – це жінки. Пояснюється це тим, що чоловіки похилого віку частіше вступають у шлюб, ніж їхні жінки-однолітки. Обумовлено це віковими та статевими диспропорціями, тобто значною кількісною перевагою жінок над чоловіками не тільки внаслідок більш високої смертності останніх, але й внаслідок військових втрат, екстремальних видів професій. Причиною переваг жінок-одиначок над чоловіками-одинаками ще і в тому, що чоловіки у більшості випадків одружуються з молодшими жінками, що пояснюється, головним чином, психофізіологічними особливостями чоловічого та жіночого організмів.
По-друге, у будинках-інтернатах перебуває 30% людей похилого віку, що мають незадовільний стан здоров’я. Найбільш поширеними хворобами, якими хворіють останні, є старезний маразм, алкоголіз, хвороба Альцгеймера, втрата зору та слуху.
По-третє, 19% мешканців будинків-інтернатів – це ті, у яких склалася конфліктна ситуація в родині та ініціатива родичів.
По відношенню до тих, хто проживає у будинках-інтернатах, застосовують наступні диференційовані режими адаптації:
а) режим суспільно-трудової зайнятості, який спрямований на підтримування особистої активності, сприяє реалізації інтересів, знань, задовольняє потребу у спілкуванні. Це соціально активні люди, які зайняті в усіх аспектах життя будинку-інтернату;
б) лікувально активний режим, який призначений для підтримки корисних навичок та вмінь, оживлення спілкування та побутової адаптації. У реалізації цього режиму велику роль відіграють культпрацівники, бібліотекарі, інструктори лікувальної фізкультури та трудової терапії;
в) лікувально-охоронний режим, який здійснює медичний персонал для підтримки функціональних здібностей індивідуально по відношенню до кожного проживаючого у будинку-інтернаті.
Суспільство постійно дбає про покращення умов проживання проблемних людей похилого віку. Сьогодні вже створені альтернативи будинкам-інтернатам, а саме будуються будинки, в яких враховані усі побутові потреби таких людей, де є необхідні підприємства, заклади, кабінети (медичний, їдальня, пральня, магазин тощо), які розташовуються на першому поверсі, а помешкання вище. Такі будинки обслуговують соціальні робітники.
Пошук альтернатив для продовження життя людей похилого віку є важливим завданням соціального піклування у векторі розвитку сучасного суспільства, коли фізіологічні можливості людського організму та його генний код розраховані на 120 років.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 21 гостей 

Самое популярноеВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа


Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | CИСТЕМА ПІКЛУВАННЯ ПРО ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ