Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | ПРОГНОСТИЧНА ЦІННІСТЬ ШЛУНОЧКОВИХ ПОРУШЕНЬ РИТМУ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО ВІКУ З ІХС

ПРОГНОСТИЧНА ЦІННІСТЬ ШЛУНОЧКОВИХ ПОРУШЕНЬ РИТМУ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО ВІКУ З ІХС

О. Ю. Галецький
ДУ “Інститут геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМН України”, Київ; Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Смертність від серцево-судинних захворювань (кардіоваскулярна смертність) є основною причиною смертності людей літнього віку. Переважним механізмом кардіоваскулярної смерті (75%) є так звана аритмічна смерть, яка виникає внаслідок фатальних порушень серцевого ритму. Саме цим механізмом зумовлено також  88% раптової серцевої смерті (РСС). За даними епідеміологічних досліджень, щороку раптово та несподівано помирає 1 з кожної 1000 дорослих осіб. Останнім часом велика увага приділяється пошуку надійних предикторів, що дозволяють передбачати фатальні аритмічні події. За сучасними уявленнями до одних із таких предикторів відносяться шлуночкові порушення ритму: часта (> 30 в годину) шлуночкова екстрасистолія (ШЕ). Однак у хворих похилого віку з ІХС не вивчена прогностична цінність ШЕ в довгостроковому періоді.
Мета роботи — вивчення ролі шлуночкових порушень ритму у хворих похилого віку з ІХС, як предикторів, що вказують на високий ризик виникнення РСС.
Обстежувані та методи. Проаналізовано історії хвороби пацієнтів, що знаходились на тривалому спостереженні в кардіологічному відділенні інституту геронтології за період з 1995 по 2010 рік (500 історій). На підставі даних добового холтерівського моніторування ЕКГ із проаналізованих історій було виділено 2 групи: особи, що мали шлуночкову екстрасистолію високих градацій (згідно класифікації Лаун) – 130 чоловік; та особи без порушень серцевого ритму – 100 чоловік. На підставі отриманих даних про рівень смертності осіб обох груп була визначена прогностична значущість шлуночкової екстрасистолії високих градацій у розвитку серцево-судинної смертності в осіб літнього віку.
Результати. При довготривалому нагляді хворих в кардіологічному відділенні було встановлено, що часта ШЕ показала себе в загальній популяції значущим предиктором смертності. Так в групі пацієнтів, які мали часту ШЕ в порівнянні з пацієнтами, які мали синусовий ритм, смертність була вище в 3 рази. Цей зв'язок не можна пояснити присутністю у виборці людей, які перенесли у минулому інфаркт міокарда, так як екстрасистолія зберігала свою значущість як предиктор смерті при включенні в рівняння регресії цього показника. Високий ризик для осіб з ШЕ (> 30 в годину) зберігається і при контролі за загальноприйнятими факторами ризику (підвищенний артеріальний тиск, паління, індекс маси тіла, підвищенний холестерин, рівень освіти).
Висновки. Отримані нами результати дослідження показали достовірну асоціацію ШЕ (> 30 в годину) з ризиком кардіоваскулярної смерті в популяції обстежених у віці 60 років і старше.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 16 гостей 

Самое популярноеВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа


Главная | Тезисы докладов конференции им.В.В.Фролькиса | Конференция имени В.В.Фролькиса - 2013 | ПРОГНОСТИЧНА ЦІННІСТЬ ШЛУНОЧКОВИХ ПОРУШЕНЬ РИТМУ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО ВІКУ З ІХС