Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер

ЗАГОЄННЯ РАН ПРИ СТАРІННІ ШКІРИ У МИШЕЙ ЛІНІЇ FVB ТРАНСГЕННИХ ПО IGF-1

Шкумат М.С., Клименко П.П., Леонов Ю.І., Шитіков Д.В., Бальва О.В., Пішель І.М., Бутенко Г.М.
ДУ «Інститут геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України», Київ, Україна; Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Порушення протікання ранової регенерації шкіри при старінні може бути пов'язане зі змінами в морфології і функції шкіри.
Старіння шкіри характеризується зменшенням відповіді на процес запалення, зниженням продукування цитокінів та їх рецепторів і факторів росту. Одним з ростових факторів, який впливає на процеси репарації в організмі є інсуліноподібний фактор росту 1 (IGF-1). Під час загоєння рани IGF-1 впливає на міграцію в ранову область нейтрофілів, моноцитів і фібробластів, стимулює проліферацію клітин і синтез колагену, підвищує швидкість ангіогенезу та відіграє значну роль у морфогенезі волосяних фолікул.
Мета роботи – вивчити вплив трансгенного IGF-1 на стан шкіри і загоєння ран у старих мишей.
Матеріал та методи. Для експерименту були використані молоді (5 міс.) та старі (26 міс.) миші лінії FVB і FVB K14sIGF1+/-. У трансгенних мишей ген IGF-1 щурів був вживлений під промотор гену кератину 14. Забір тканин ран під анестезією проводили на 5-й та 8-й день після нанесення для проведення морфометрії; на 1, 3, 5 та 8-й день для визначення рівня експресії генів IGF-1 та цитокінів методом ПЛР.
Результати дослідження свідчать, що посилення локальної продукції IGF-1 у шкірі старих тварин призводить до посилення проліферації епітеліальних клітин епідермісу, що виражається у рості в товщину. Гіперекспресія IGF-1 у шкірі призводить до підвищення щільності розташування волосяних фолікул у ділянках епідермісу, що прилягають до рани як у молодих, так і у старих трансгенних тварин порівняно з мишами дикої лінії. Завдяки своїй проліферативній активності IGF-1 посилює запальні процеси в рані, тобто іде інтенсивна надлишкова міграція нейтрофілів, макрофагів, що у свою чергу призводить до затримання фази епітелізації у трансгенних тварин.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 35 гостей 

Самое популярноеВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа