Антистарение

...молодость - это надолго

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер

ЗНИЖЕННЯ КОСТИМУЛЯТОРНОЇ ФУНКЦІЇ КЛІТИН ЛОКАЛЬНОГО МІКРООТОЧЕННЯ Т-ЛІМФОЦИТІВ МОЛОДОЇ СЕЛЕЗІНКИ ПРИ ГЕТЕРОХРОННОМУ ПАРАБІОЗІ

Шитіков Д.В., Шкумат М.С., Бальва О.В., Уманська К.С., Янкова Т.М., Пішель І.М., Бутенко Г.М.
ДУ «Інститут геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України», Київ, Україна; Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Погіршення функціонального стану Т-лімфоцитів з віком є встановленим фактом. Існує дефіцит досліджень присвячених виявленню механізмів старіння регуляторів роботи Т-лімфоцитів, зокрема антиген-презентуючих клітин (клітини макрофагального ряду та дендритні клітини) мікрооточення лімфоїдних органів.
Мета дослідження – виявити зміни у функціонуванні клітин локального мікрооточення селезінки, що може бути пов’язаним з індукцією вікових порушень активації Т-лімфоцитів.
Матеріал та методи. Парабіотичні пари мишей лінії СВА/Са віком 2 та 24 міс. зі строком співіснування 6 тижнів було створено хірургічним шляхом. Дослідження стану імунної системи проводили з використанням рутинних імунологічних та молекулярних методів. Т-клітини виділяли на колонках з нейлоновою ватою. Виділення стромальних клітин селезінки відбувалося стерильно за допомогою адгезії на пластик, що у подальшому культивувалися сумісно з Т-лімфоцитами у співвідношенні 1:10. Виділення дендритних клітин селезінки проводили стерильно з використанням набору реагентів для імуномагнітного виділення CD11c+-клітин (Stemcell Tech.), що у подальшому культивувалися сумісно з Т-лімфоцитами у співвідношенні 1:100. Культивація проводилася у середовищі RPMI-1640, що містило Кон А (2 мкг/мл) або РНА (10 мкг/мл). Імуноблотинг проводили з використанням антитіл до специфічних антигенів миші.
Результати. Адгезуючі клітини селезінки не викликають істотних змін у проліферації Т-лімфоцитів від молодих тварин у відповідь на РНА in vitro.  У той же час CD11c+-клітини селезінки старих ізохронних, а також гетерохронних тварин мають значно нижчий стимуляторний вплив на проліферативну активність Т-лімфоцитів у відповідь на Кон А in vitro. Було виявлено зміни у молекулярних каскадах активації та проліферації Т-лімфоцитів.
Висновки. Отримані дані свідчать про провідну роль дендритних клітин периферичних лімфоїдних органів в індукції вікових змін функціонального стану Т-лімфоцитів.

 

Опрос

Какова роль низкомолекулярных (небелковых) антиоксидантов в организме?
 
Сейчас на сайте находятся:
 43 гостей 

Самое популярное



ВАЛЕОЦЕНТР имени Н.А. Бобрышева ГЕНЕТИЧЕСКАЯ И РЕГЕНЕРАТИВНАЯ МЕДИЦИНА: ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Применение омега-3 полиненасыщенных жирных кислот в медицине V НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ГЕРОНТОЛОГОВ И ГЕРИАТРОВ УКРАИНЫ - ПРОГРАММА Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Онтогенетические часы. Гипотеза Элевационная теория старения Менопауза та її наслідки Проблемы гипобиоза и продления жизни Новые технологии в регенеративной медицине: мировой опыт клинического применения стволовых клеток список участников октябрьского конгресса Жанна Луиза Кальман Основные теории старения Институт геронтологии НАМНУ Теории старения Конференция им.В.В.Фролькиса Препараты против старения Болезнь Альцгеймера Болезнь Паркинсона Онкопатология Возрастзависимая патология Остеопороз Конференции по старению и омоложению Ресвератрол Semagacestat Омега-3-ненасыщенные жирные кислоты Способы омоложения и достижения долголетия Методы исследований в геронтологии Жанна Луиза Кальман Функциональные диеты для омоложения

Последние публикации

Введите логин для входа